Історія Гірничо-електромеханічного коледжу ДВНЗ «КНУ» – частина історії нашого міста. Вона бере початок з березня 1962 року, коли за Постановою Раднаргоспу Дніпропетровського економічно-адміністративного району УРСР №103 було прийнято рішення про створення Криворізького машинобудівного технікуму з метою забезпечення фахівцями машинобудівних підприємств, ремонтних підрозділів металургійних, гірничозбагачувальних, видобувних та інших підприємств Криворіжжя і України з таких спеціальностей: «Ливарне виробництво», «Технологія зварювального виробництва», «Підйомно-транспортні машини», «Кисневі машини і апарати», «Монтаж металевих та залізобетонних конструкцій», «Монтаж та ремонт промислового обладнання». Підготовка фахівців відбувалася за трьома формами навчання – денної, вечірньої, заочної.

У 1967 році після підпорядкування Міністерству чорної металургії технікум було перейменовано у Криворізький гірничомеханічний.
1972 рік - закінчюється будівництво навчального корпусу на 960 студентів. 1976 рік - збудовано гуртожиток на 450 місць.
1985 рік – відкриті спеціальності «Експлуатація промислових роботів» та «Експлуатація верстатів з програмним керуванням», які пізніше були замінені на спеціальність «Технічне обслуговування верстатів з програмним керуванням та робототехнічних комплексів».
З 1989 року у зв’язку з перебудовою системи освіти, упорядкуванням кількості спеціальностей та напрямку підготовки фахівців у навчально-виховному процесі технікуму відбуваються деякі зміни.
Згодом, у 1995 році за постановою Кабінету Міністрів України до Криворізького гірничомеханічного технікуму був приєднаний розташований поруч Криворізький технікум гірничої електромеханіки. У 1998 році за наказом Міносвіти України № 23 об’єднаний навчальний заклад одержує назву Криворізький гірничо-електромеханічний технікум Криворізького технічного університету, до якого увійшов як структурний підрозділ.
В 2002 році технікум одержав ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за двома спеціальностями «Економіка підприємства» та «Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2011 № 280 про реорганізацію вишів і наукових установ та за рядом наказів по Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році назву технікуму було перейменовано в Гірничо-електромеханічний технікум ДВНЗ «Криворізький національний університет». Згодом у 2015 році за наказом по університету № 70 його відокремлені структурні підрозділи дістають назву коледжів. З того часу технікум носить назву Гірничо-електромеханічний коледж Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет».

Невпинно плине час. Залишилися в минулому більше 50-ти років пошуків, наполегливої, натхненної праці, перемог. Історія коледжу – історія визначних досягнень і незаперечних успіхів, і вона спонукає до конструктивних дій. Сьогодення – час для повного розкриття кожної особистості відповідно до її покликання, обдарованості, здібностей. У Гірничо-електромеханічному коледжі ДВНЗ «КНУ» є всі умови для такого розкриття: висококваліфіковані викладацькі кадри, розвинена навчальна база, широке використання новітніх інформаційних технологій дають можливість готувати високоякісних фахівців – молодших спеціалістів з 11 спеціальностей, які широко затребувані на ринку праці не лише у нашому місті, а й за його межами.