Регіональний семінар «Загальні вимоги та правила оформлення науково-дослідницьких робіт студентів ВНЗ 1-2 рівня акредитації Північного регіону м. Кривий Ріг»

30 листопада 2015 року на базі Гірничо-електромеханічного коледжу ДВНЗ «КНУ» відбулось відкрите засідання регіонального методичного об’єднання керівників студентських наукових товариств. Організатором семінару був керівник комітету з науково-дослідницької роботи в Гірничо-електромеханічному коледжі – Палаус Ольга Миколаївна.

Наш заклад був обраний не випадково, адже в квітні 2016 року нашому коледжу випала честь проводити 5- міську студентську науково- практичну конференцію «Відкриваємо світ науки».

Тема семінару була обрана не випадково – на першому регіональному засіданні, було поставлено питання – яких стандартів, вимог та правил будемо дотримуватись при написанні науково-дослідницьких робіт в 2016 році?

Тому на семінарі були презентовані положення щодо вимог та правил оформлення науково-дослідницьких робіт, в дещо в незвичній формі - кожен з доповідачів освітлив певний розділ положень, враховуючи власний досвід участі в конференціях, як в ролі наукових керівників, так і з точки зору членів журі.

З питаннями про організацію науково-дослідницької діяльності в навчальному закладі, під час навчального процесу доповіла методист Гірничо-електромеханічного коледжу Кобилянська Наталія Анатоліївна.

В нашому регіоні всі конференції можна поділити за двома напрямками – загально - освітнього та технічного циклів. В минулому році були проведені конференції із іноземної мови, хімії, біології, зарубіжної літератури, соціології та філософії. Своїм власним досвідом науково-дослідницької роботи загально-освітнього напрямку поділилась Тітова Олена Григорівна.

В 2011 році була започаткована нова традиція в Північному регіоні – проведення окремої міської науково-студентської конференції з технічного напрямку. І кожного року вона проводилась в іншому навчальному закладі. Про свій досвід науково-дослідницької роботи саме з цього напрямку розповіла Носач Світлана Іванівна.

Під час виступу доповідачі активно використовують наочність та презентації, інколи допускаючи велику кількість помилок при їх оформленні, наприклад, розміщують на слайдах об’ємні текстові частини, починають їх просто дослівно зачитувати для журі, використовують не вдалу кольорову гаму, або анімацію, яка просто відволікає від суті роботи аудиторію.

Про наші поради та вимоги щодо оформлення презентацій доповідав Горшков Віктор Вікторович, член комітету з науково – дослідницької роботи в ГЕМК.

Кожного року виникали дебати – як оформляти роботи – за вимогами Малої академії наук, або за стандартом вищого навчального закладу. Готуючи курсові чи дипломні роботи, студенти дотримуються одного стандарту, а при написанні науково-дослідницьких робіт – іншого. І головна проблема була – що ці вимоги МАН та коледжів дуже відрізняються. Навіть крапками у назвах розділів, пунктів.

Тому на минулому засіданні регіонального об’єднання ми вирішили – звернутись до стандарту КНУ, і оскільки більшість навчальних закладів в нашому регіоні підпорядковані саме йому, тому максимально наблизити вимоги до оформлення наукових робіт до стандарту КНУ. До речі цей стандарт, поки що затверджений 2014 роком, можна знайти на офіційному сайті КНУ.

Під час обговорення положень керівниками науково студентських товариств різних коледжем було прийнято рішення рекомендувати взяти дане положення за основу до стандарту оформлення науково-дослідницьких робіт на конференціях Північного регіону м. Кривий Ріг.